wtorek, 1 listopada 2011

Moja relacja z Fashion Week Poland 2011 w HaloLodz.pl


Fashion Philosophy Fashion Week Poland 2011 dobiegł już końca. W niedzielę 30 październikach na łódzkim wybiegu przedstawiona została bowiem ostatnia kolekcja młodego polskiego projektanta Dawida Tomaszewskiego, która oficjalnie zamknęła całe wydarzenie. Jest co wspominać dlatego zapraszamy was do oglądania krótkiej fotorelacji obrazującej to co działo się w przestrzeni na Księżym Młynie. Zapraszamy także do obejrzenia fotorelacji z pokazów Bartosza Ka.

W trakcie wspomnianej imprezy ponad 120 projektantów i firm zaprezentowało odwiedzającym swoje modowe propozycje. A wszystko to pomieścił specjalny showroom, czyli aleja wystawiennicza przygotowana w pofabrycznych halach przy ulicy Tymienieckiego w Łodzi. Bez wątpienia to właśnie on cieszył się największym zainteresowaniem wśród odwiedzających, bo w przeciwieństwie do licznych pokazów mody już pierwszego dnia wstęp do niego był całkowicie bezpłatny i otwarty. Zaowocowało to ogromną frekwencją łodzian nawet tych niezwiązanych z modą na co dzień. - W tym roku największe wrażenie zrobiły na mnie znajdujące się na stoiskach ubrania w stylu Vintage, bo są bardzo interesujące i przypominają mi dokładnie to co oglądam jedynie na starych fotografiach. Poza tym jestem miłośniczką wszystkiego co oryginalne i niebanalne, więc doceniam również ogromny wkład uczestników projektu Re-Act Fashion, którzy po raz kolejny udowadniają, że świetną odzież można tworzyć również z ekologicznych i recyklingowych materiałów przyjaznych dla ludzi i otaczającego nas środowiska - mówiła Martyna Piekarska, studentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

Pokazy OFF Out Of Schedule 

Oprócz showroomu w sąsiadujących z nim halach i namiotach odbyły się również liczne pokazy mody DESIGNER AVENUE i OFF Out Of Schedule, które przyciągnęły do naszego miasta znane gwiazdy polskiego showbiznesu i świata mody, wśród nich znalazł się nawet sam Tomasz Jacyków, Lidia Popiel i posiadająca łódzkie korzenie Karolina Malinowska. Ten typ corocznych pokazów to przede wszystkim miejsce dla interesujących projektantów ze świata polskiej awangardy modowej. A oprócz tego przestrzeń dla rozpoczynających swoją karierę lokalnych debiutantów. Podczas jesiennej edycji OFF out of Schedule swoje debiutanckie kolekcje zaprezentowały m.in. znane i lubiane łodzianki Paulina Połoz i Dominika Naziębły, a oprócz nich Joanna Paradecka, Marcin Podsiadło, Jacek Kłosiński Hyakinth, Maldoror, Alisa Bieniek, Katarzyna Górecka, Jarosław Ewert, Karolina Gerlich, martyna Czerwińska, Magdalena Kubalańca, Łukasz Stachowicz, Sylwia Rochala i Olga Szynkarczuk.

http://www.halolodz.pl/wiadomosci/rozrywka/artykul,7371,fashion-week-poland-2011-foto-cz1.html
A poniżej prezentuję wam najciekawsze zdjęcia z tegorocznego Showroomu. Enjoy! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz