poniedziałek, 17 października 2011

Październikowy debiut w serwisie HaloLodz.pl, czyli mój poniedziałkowy artykuł

Lubię takie chwile, gdy wchodząc na jakąś stronę widzę własny artykuł - to człowiekowi daje samą radość! :)


W minione sobotnie przedpołudnie na terenie Muzeum Fabryki zorganizowany został comiesięczny Fashion Swap, czyli bezgotówkowa wymiana ubrań skierowana do wszystkich łodzianek. 

Hasłem tej edycji była oczywiście wszechobecna za oknami jesień. Blisko trzygodzinna wymiana okazała się bardzo owocna, bo wśród kilkudziesięciu odwiedzających znalazły się przede wszystkim właścicielki bardzo obfitej garderoby, chcące niewątpliwie podzielić się swoimi ubraniami z innymi. Oprócz tego na spotkaniu znalazło się również kilka amatorek używanej biżuterii oraz nadzorujące wszystko projektantki mody.
Cykliczne pogawędki przy kawie
Tradycja comiesięcznych muzealnych swapów sięga już blisko roku i właśnie tej systematyczności zawdzięcza wiele wiernych uczestniczek. Wśród nich znajdują się stylistki, projektantki, artystki z dziedziny sztuki, jak również zwykłe łodzianki pasjonujące się modą i tym jakie trendy panują aktualnie na światowych wybiegach. Na dowód tego wystarczy przysłuchać się rozmow prowadzonym gdzieś między jednym wieszakiem a drugim. - Przychodzę na te wymiany już od pół roku i właściwie za każdym razem poznaję jakieś interesujące osoby, które wprowadzają do mojej szafy coś zupełnie nowego. W zeszłym miesiącu była pani, która przekonała mnie do koronkowych bluzek, a teraz wydaje mi się, że zainteresuję się bardzo rozpowszechnionymi wśród uczestniczek ciepłymi swetrami na nadchodzącą zimę - wyznaje uśmiechnięta Marta Kutoń, łódzka studentka, - Trzeba przyznać, że wiele z nas może rozmawiać o modzie całymi godzinami, więc pyszna kawa i ciasteczka sprzyjają miłej atmosferze nawet jeśli znowu nie mamy gdzie usiąść - dodaje z uśmiechem chowając do torby kolejne ubrania.

Konkurs na najciekawszą stylizację

Pierwszy raz w historii comiesięcznych swapów ogłoszony został również konkurs na najlepszą jesienną stylizację. Warunkiem wzięcia udziału w modowej rywalizacji było przede wszystkim skorzystanie z ubrań przyniesionych na wymianę. Ilość uczestników nie była zbyt duża, bo cała zabawa ograniczyła się jedynie do pięciu uśmiechniętych kobiet, ale mimo małej frekwencji było
na co popatrzeć. Uczestniczki wybrały bowiem ubrania przesycone jesiennymi barwami, a wygrała stylizacja łódzkiej projektantki mody pani Izabeli Kłos, która w geście sympatii i uznania przekazała swoją nagrodę w postaci publikacji książkowej uczestniczce zajmującej drugie miejsce.

Swap'owiczki dla potrzebujących

Warto dodać, że podczas ostatniego spotkania łodzianki postanowiły dokonać selekcji swoich dawno już nieużywanych ubrań i przeznaczyć je również na szczytny cel charytatywny. Już tego samego dnia znalazło się kilkadziesiąt sztuk odzieży, a pozostałe uczestniczki zapowiedziały również przyszły przegląd swoich szaf. Cała zbiórka ma być bowiem powtórzona na kolejnym spotkaniu. Organizatorzy akcji zapowiedzieli przeznaczenie tych rzeczy na cele charytatywne mające na celu pomoc najuboższym w naszym mieście.

http://www.halolodz.pl/wiadomosci/rozrywka/artykul,7264,jesienny-fashion-swap-ju%C5%BC-za-nami-foto.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz