wtorek, 6 grudnia 2011

Mikołajkowe last minute - zrób to sam, czyli mój artykuł w HaloLodz.pl


Nadeszła długo wyczekiwana przez wszystkich pierwsza świąteczna data, czyli Mikołajki. Dzień kojarzony przede wszystkim z dawaniem innym symbolicznych prezentów. Jeśli jeszcze nie wiecie co podarujecie bliskiej osobie, to zachęcamy was do szybkiego wykonania prostych kartek świątecznych, które są idealnym prezentem tego dnia.

Co wam będzie potrzebne:

Nawet jeśli właśnie siedzicie przed komputerem w pracy lub nie macie zbyt dużo czasu będąc w domu, to i tak nie musicie się martwić. Do wykonania ekologicznej kartki świątecznej potrzebna wam będzie jedynie biała kartka, stara gazeta, klej, nożyczki i kawałek kartonu lub zwykłego pudełka. Wersja bardziej ozdobna przewiduje również mieniący się brokat z klejem w złotym lub srebrnym kolorze, który jest dostępny w każdym markecie lub osiedlowym sklepie papierniczym. Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie małych skrawków materiału, może to być kawałek szarej szmatki lub rąbek filcu odciętego od starego i nieużywanego już ubrania zalegającego na strychu.

Do it yourself, czyli zrób to sam:
Instrukcja wykonania takiej kartki jest bardzo prosta i składa się jedynie z kilku prostych kroków. Na samym początku musicie zdecydować się z którego przedstawionego przez nas projektu chcecie skorzystać. Każda z naszych propozycji została wykonana w podobny sposób.

Najpierw należy złożyć biała kartkę papieru wielkości A5 na połowę tak, aby mogła ona posłużyć za prawdziwą rozkładaną kartę z życzeniami. Później należy wyciąć nożyczkami wybrany wzór w kształcie choinki lub gwiazdek. Posłużyć może do tego właśnie stara gazeta lub sztywny karton przedarty na połowę. Jeśli nie macie w swoich zasobach żadnego kartonu to równie dobrze możecie skorzystać ze starego pudełka po herbacie lub ulubionych ciasteczkach, które z całą pewnością po wewnętrznej stronie ma naturalny, szary lub beżowy kolor, który idealnie będzie pasować do ekologicznego wydźwięku całej kartki. Po tym jak wytniecie odpowiedni wzór, musicie go już tylko przykleić do przedniej strony karty i udekorować świecącym brokatem lub innymi elementami, które macie w swoim posiadaniu.

W jednej z naszych propozycji pokazaliśmy jak zrobić to np. przy pomocy kilkucentymetrowego metalowego łańcuszka przypiętego do breloczka od kluczy, ale wszystko zależy od waszej wyobraźni. Najbardziej kreatywni twórcy mogą skorzystać z pomocy wyprostowanych spinaczy biurowych lub doczepionych pinezek.

Musicie pamiętać, że najważniejsza w wykonywaniu tej kartki ma być wasza dobra zabawa, a jeśli ją osiągniecie to radość obdarowanej nią przez was osoby będzie z całą pewnością równie wielka.

Życzymy wam udanej i kreatywnej pracy przy wykonywaniu waszej ekologicznej kartki świątecznej!

http://www.halolodz.pl/wiadomosci/ciekawostki/artykul,7746,miko%C5%82ajkowe-last-minute.html?gallery_file=50241#gallery

1 komentarz:

  1. Śliczne kartki. Fajny pomysł!
    Zapraszam do mnie ;)

    OdpowiedzUsuń