wtorek, 15 listopada 2011

Kilka słów na temat odpowiedzialnej mody - mój artykuł w HaloLodz.pl

Chciałabym wam serdecznie opowiedzieć kilka pozytywnych słów na temat odpowiedzialnej mody. Tak się składa, że całość najciekawszych informacji z tym związanych zawarłam w moim artykule opublikowanym w serwisie HaloLodz.pl


Jeśli interesujesz się modą i chcesz wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu z zakresu ekologi w modzie to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Ekologia podczas Fashion Week Poland

Fashion Week Poland już po raz kolejny postanowił włączyć temat odpowiedzialnej mody w obchody największego święta mody w naszym kraju. W ramach Re-act Fashion zostanie pokazany trend, który nie przeminie w ciągu jednego sezonu. Odpowiedzialna moda od kilku lat jest już codziennością nie tylko na wybiegach Berlina, Londynu, Paryża i Nowego Yorku, ale teraz także w Polsce co doskonale udowadnia łódzka impreza.

Odpowiedzialna moda wśród konsumentów

Polska Zielona Sieć, UNDP Polska oraz Wearso.organic zapraszają wszystkich łodzian na szkolenie, które pokaże że można korzystać z mody w sposób odpowiedzialny dla innych ludzi i całego środowiska. - Odpowiedzialna moda nabiera na znaczeniu. Widać to nie tylko w mediach, w których z roku na rok pojawia się coraz więcej artykułów dotyczących tego tematu. Świadczy o tym też fakt, że coraz więcej polskich marek i projektantek wciela zasady ekologii i zrównoważonego rozwoju w swoje kolekcje. Także konsumenci coraz większą wagę przykładają do świadomych i ekologicznych zakupów.- opowiada Zuzanna Zajczenko z organizacji Polska Zielona Siec - Jak wynika z przeprowadzonych na zlecanie Polskiej Zielonej Sieci badań, aż połowa polskich konsumentów byłaby w stanie zapłacić za odzież, obuwie i dodatki do 25% więcej mając pewność, że zostały one wyprodukowane w sposób przyjazny dla środowiska i nie krzywdzący dla ludzi. Właśnie dlatego postanowiliśmy zorganizować tego typu szkolenia, aby uświadomić w tym innych ludzi - dodaje organizatorka.

Bezpłatne szkolenie z zakresu ethical fashion

Specjalne seminaria prowadzone przez przedstawicielki organizacji zajmujących się tematyką ekonomii społecznej w kontekście branży odzieżowej będą uświadamiać uczestnikom przede wszystkim które materiały są naprawdę przyjazne środowisku, problemy występujące w przemyśle tekstylno-odzieżowym oraz jak promować odpowiedzialną markę odzieżową. Szkolenie rozpocznie się już w najbliższy czwartek 27 października. Wciąż są jeszcze wolne miejsca, więc osoby które chcą wziąć udział w szkoleniu proszone są o kontakt: zuzanna@zielonasiec.pl, tel. +48 661 79 79 70 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz